balony

Czy każde balony nadają się do napełniania helem?

Organizacja najróżniejszych imprez okolicznościowych wiąże się z reguły z koniecznością zakupu ozdób. Wesela, urodziny, imieniny, rocznice, jubileusze… To tylko niektóre okazje, które lubimy hucznie świętować.

Czy wszystkie balony można napełnić helem?

Podstawą każdej imprezy są oczywiście różnego rodzaju dekoracje balonowe. Wiele osób decyduje się na napełnienie balonów helem zamiast zwykłym powietrzem. Nic dziwnego! Korzyści płynących z takiego rozwiązania jest wiele. Po pierwsze, tak przygotowana ozdoba wygląda znacznie efektowniej. Hel jest lżejszy od powietrza, dlatego taki balon swobodnie unosi się ku górze. Co więcej, jest to nieco trwalszy rodzaj dekoracji. Możliwe jest również tworzenie ich ciekawych kompozycji.

W teorii wszystkie balony nadają się do napełniania helem, jednak w praktyce nie każdy ich rodzaj będzie się unosił. Mowa tu o niewielkich balonikach, których wielkość nie przekracza 18 cali w przypadku balonów foliowych lub 10 cali w przypadku balonów lateksowych. Większość z nich jest cięższa od helu. To z kolei powoduje, że po napełnieniu helem zachowują się tak samo, jak te wypełnione zwykłym powietrzem.

Jak długo unosi się balon z helem?

Uogólniając, balon z helem może unosić się od kilku godzin do nawet miesiąca! Zależy to przede wszystkim od jego materiału oraz kształtu. Najkrócej utrzymują się zwykłe balony lateksowe (około 5-6 godzin). Trwałość takiej dekoracji może wydłużyć jednak specjalny żel do balonów gumowych. Wówczas balonik z tego materiału o wielkości od 12 cali może latać nawet do 10 dni. Swoją funkcję najdłużej pełnią te wykonane z folii, ponieważ mogą unosić się nawet miesiąc, zaś najmniej tydzień. Warto zaznaczyć, że w tym przypadku równie istotny jest sam kształt. Im bardziej skomplikowana konstrukcja balonu, tym krótszy czas jego unoszenia się.

Nie bez znaczenia jest także otoczenie, w którym ma znaleźć się taka dekoracja. Wysoka temperatura sprawi, że balon będzie unosił się dłużej. Zbyt duża ilość kurzu w pomieszczeniu osiądzie z kolei na balonie lateksowym, penetrując jego strukturę i tym samym skróci czas latania. Pamiętaj jednak, że zawsze warto napompować balon helem w dniu wydarzenia lub dzień przed. Wówczas unikniesz potencjalnych trudności.

Posted in Blog.