otwarcie sklepu

Huczne otwarcie sklepu – jakie gadżety będą strzałem w dziesiątkę?

Jeżeli przygotowujesz się właśnie do prowadzenia własnego sklepu stacjonarnego, to z być może planujesz urządzić jego oficjalne otwarcie. Takie wydarzenie jest świetnym działaniem marketingowym, które pozwoli usłyszeć potencjalnym klientom o Twoim nowym punkcie sprzedaży.

Jakie  gadżety wybrać na oficjalne otwarcie sklepu?

Pierwszym punktem na liście są oczywiście wszelkiego rodzaju dekoracje, które pokreślą charakter całego wydarzenia. Trudno wyobrazić sobie bez nich uroczystość otwarcia sklepu. Mowa tu zarówno o ozdobach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Wejście do lokalu świetnie wyeksponuje brama balonowa, która będzie niejako informować przechodniów o nietypowym wydarzeniu.

Warto zdecydować się także na inne dekoracje balonowe szczególnie dlatego, że nie wiążą się one z wysokimi kosztami, a jednocześnie prezentują się bardzo efektownie. Na otwarcie sklepu sprawdzą się przede wszystkim:

  • balony z logiem wypełnione helem,
  • ozdobne balony z konfetti,
  • różnorodne kompozycje z balonów.

Jeżeli chcesz jeszcze bardziej podkreślić charakter wydarzenia, zastanów się nad drobnym poczęstunkiem dla gości. Mogą to być niewielkie słodkości lub słone przystawki. Firmy często decydują się na wyroby cukiernicze sygnowane ich logiem. Równie popularną praktyką jest wręczanie prezentów dla uczestników wydarzenia. Z reguły jest to kod rabatowy na zakupy w sklepie lub inna tego typu oferta zniżkowa.

O czym należy pamiętać, organizując huczne otwarcie sklepu?

Przede wszystkim musisz pamiętać, aby odpowiednio wcześniej poinformować grupę docelową o organizowanym wydarzeniu. Możesz zrobić to, wykorzystując social media lub tradycyjną formę reklamy (ulotki, billboard, reklama w radio). Na kilka dni przed otwarciem warto także w tym celu powierzyć hostessom rozdawanie balonów z logo sklepu. Aby zachęcić potencjalnych klientów do odwiedzenia Twojego punktu sprzedaży w tym szczególnym dniu, możesz zaprosić znaną osobę z regionu. Warto także zadbać o dyskretną oprawę muzyczną, która umili gościom pierwsze zakupy w Twoim sklepie. Wystarczy, że zaopatrzysz się w odtwarzacz z odpowiednią muzyką.

Posted in Blog.