impreza w plenerze

Impreza w plenerze razem z dziećmi? Postaw na balonowe zabawy!

Przyjęcia plenerowe to najlepsza metoda na wykorzystanie pięknej pogody. Wystarczy kilka atrakcji, aby zorganizować ciekawe wydarzenie dla dzieci i dorosłych. Trzeba przyznać, że nieco trudniej jest zaintrygować najmłodszych uczestników, jednak bez obaw, jest na to sposób!

Balonowe zabawy dla dzieci

Dzieciaki uwielbiają najróżniejsze aktywności na świeżym powietrzu, które dają im swobodę. Z tego powodu warto zdecydować się na zabawy z wykorzystaniem balonów. Oto kilka propozycji, które zadowolą maluchów.

 

  1. Ochrona balonu.

Do zorganizowania zabawy konieczne będą nadmuchane balony w liczbie odpowiadającej liczbie uczestników oraz dowolny sznurek pocięty na kawałki o długości 1-1,5 metra. Tak przygotowany zestaw przywiązujemy do kostek dzieci. Ich zadaniem jest przebicie balonów przeciwników. Wygrywa ten, kto zdoła jako jedyny ochronić swój balon.

  1. Wyścig.

Nadmuchane balony umieszczamy pomiędzy kolanami uczestników. Na trasie wyznaczamy start oraz metę. Zadaniem dzieci jest dotarcie do punktu docelowego w jak najszybszym czasie, przy jednoczesnym utrzymaniu balonu na swoim miejscu. Zabawę można dodatkowo utrudnić, wykorzystując dowolny utwór muzyczny. Wówczas uczestnicy mogą poruszać się tylko wtedy, gdy gra muzyka. Wykonanie ruchu w czasie ciszy powoduje dyskwalifikację.

  1. Inwencja twórcza.

Przygotuj balony nadmuchane w różnym stopniu, a także dowolne akcesoria – farby, naklejki, drobne ozdoby, brokat, bibułę, markery i tym podobne. W zasadzie może być to niemal wszystko! Warto zaopatrzyć się także w taśmę dwustronną, która ułatwi dzieciom przyklejanie dodatków. Pozwól dzieciom oddać wodzę fantazji. Niech stworzą dowolne dzieło artystyczne, które przyjdzie im do głowy.

Jakie dekoracje balonowe wybrać na imprezę w plenerze?

Nie należy zapominać o oprawie wydarzenia! Pamiętaj, że to dodatkowa atrakcja zarówno dla dzieci, jaki i starszych uczestników. Dekoracje balonowe przykuwają spojrzenia, a zarazem zachęcają do wykonywania pamiątkowych fotografii rodzinnych.

Ciekawe dekoracje balonowe na imprezę w plenerze to:

  • brama balonowa,
  • girlandy z balonów,
  • ściany z balonów,
  • balony z nadrukiem.
Posted in Blog.