ściana z balonów

Jak ułożyć ścianę z balonów?

Ściana z balonów stanowi świetną ozdobę na przyjęcia urodzinowe, śluby czy uroczyste otwarcia butików w galeriach handlowych. Nie tylko wygląda efektownie, ale stanowi również idealne tło do wykonania pamiątkowych zdjęć.

Wykorzystanie balonów

Balony to bardzo wdzięczny i często wykorzystywany materiał dekoracyjny. Ściany balonowe czy bramy z balonów napełnionych powietrzem cieszą się niesłabnącą popularnością. Są idealnym pomysłem na dekorację sali, eventu czy nawet imprezy firmowej. Balony nie tylko przyciągają uwagę, ale przede wszystkim dają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej oraz różnym kształtom można z balonów przygotować napis, logo lub po prostu zakryć nieatrakcyjną ścianę. Konstrukcje z balonów są efektowne, ale też trwałe i bezpieczne dla użytkowników.

Rodzaje ścian balonowych

W zależności od okoliczności można wykonać mniejsze lub większe aranżacje wykonane z balonów. Mogą to być obszerne ściany balonowe, które przykryją wszystkie ubytki ściany w budynku. Mogą to być również ściany, mające zaledwie kilka metrów, które świetnie sprawdzą się jako tło dla słodkiego stołu czy jako ścianka do wykonana pamiątkowych zdjęć z przyjęcia. Popularnością cieszą się też bramy balonowe, które najczęściej wykorzystuje się podczas otwarć butików czy sklepów w centrach handlowych.

Wykonanie ściany balonowej 

Ściana wykonana z balonów to konstrukcja trwała i bezpieczna. Do jej przygotowania wykorzystuje się stelaż metalowy obciążony solidnymi podstawami, zapewniającymi właściwą stabilizację, do którego przyczepiane są balony napełniane powietrzem. Dodatkowym zabezpieczeniem balonów jest przywiązanie ich do konstrukcji. Zazwyczaj balony dobierane są kolorystycznie, aby tworzyły atrakcyjną powierzchnię, do której można przyczepić dodatkowe elementy jak kwiaty, litery papierowe czy życzenia.

Ściana balonowa może zostać wykonana technikami:

  • płaską – zrobiona z balonów tej samej wielkości o jednolitej strukturze, bez dodatków. Eventowo-przyjęciowy klasyk i evergreen. Ta metoda stawiania ścian z balonów sprawdza się wszędzie,
  • organiczną – z balonów różnej wielkości i materiału (lateks, folia). Do ścian balonowych organicznych dodawane są elementy ozdobne zrobione z papieru lub sztywnej folii, np. kwiaty, rozety, litery itp. Konstrukcje organiczne na pierwszy rzut oka mogą wydać się chaotyczne, ale są one zaprojektowane z dbałością o szczegóły i efekt wizualny.

Posted in Blog.